Výměna cirkulačního souboru

V prvním říjnovém týdnu proběhne cirkulace výměnných knižních souborů.

Prosíme  všechny čtenáře, kteří mají u sebe knihy označené  ž l u t ý m proužkem, aby je odevzdali nejpozději v pondělí 3.10.

Výměna cirkulačního souboru

Upozorňujeme čtenáře, že v úterý 5.4. proběhla výměna cirkulačního souboru a že jsou tedy pro Vás připraveny nové tituly. Srdečně se těšíme na Vaši návštěvu!

Další semestr VU3V

V úterý 2.2.2016 v 16,30 hodin začíná v knihovně další semestr VU3V.

Pokračujeme v tématu o historii odívání v 15.-19. století.

První přednáška je jako vždy  b e z p l a t n á  a  n e z á v a z n á.

Přijďte za námi, třeba se Vám to bude líbit!

Promoce v Praze

Tři z našich posluchačů VU3V obdrží v úterý 26.1.2016 v aule Zemědělské univerzity v Praze při slavnostní promoci osvědčení o absolutoriu. Je to už druhá promoce našich studentů. Při tomto zájezdu do Prahy navštívíme Klementinum. Přidáte se ? Informace v knihovně.

Veselé vánoce!

Vážení čtenáři, ráda bych vám všem poděkovala za Vaši přízeň, popřála hezké vánoční svátky a v novém roce 2016 kromě zdraví  a pohody také dost času na dobrou knihu.

Letos si můžete knihy vypůjčit ještě v pondělí 21.12. a pak se s Vámi rády uvidíme v pondělí 4.1.2016.

Šťastné svátky všem !!!

Předvánoční posezení s cimbálovkou

V neděli 22.11.2015 v 16 hodin Vás zveme do klubovny DPS ( výtah k dispozici ) na posezení s krojovanou cimbálovou muzikou z Litovle. Hanácká mozeka už u nás účinkovala a její vystoupení bylo vřele přijato. Přijďte si poslechnout nefalšovanou hanáčtinu a připomenout si písničky, které si kdysi dávno zpívali naši předkové. Jste srdečně zváni, vstupné dobrovolné.

Už dvacátý osmý ročník podzimní výstavy KRÁSY PODZIMU můžete navštívit o tomto víkendu. V zasedací místnosti OÚ jsou připraveny pro vaše potěšení obrazy, šperky a drobné dekorace přerovské výtvarnice Pavlíny Filoušové a chryzantémy bochořského pěstitele Ing. Antonína Kubely. Na vernisáži 30.10. V 17 hodin vystoupí děti ze ZŠ, exponáty si můžete prohlédnout, případně zakoupit, i v sobotu 31.10.2015 od 15 do 18 hodin a v neděli 1.11. od 9 do 17 hodin.

Až půjdete na procházku, zastavte se, budete srdečně vítáni!

Další semestr VU3V

V úterý 6.10.2015 v 16,30 hodin v knihovně začíná další cyklus přednášek VU3V a tématem šesti podvečerů bude Historie odívání. Pokud vás toto téma zajímá, budete srdečně vítáni.

Setkání studentů VU3V

2.června se v knihovně setkali posluchači a přátelé při příležitosti předání Pamětních listů za poslední semestr. Našich 14 posluchačů se dohodlo na dalším tématu a začátku příštího semestru. Bude nás na podzim víc?

Pasování na čtenáře

1.června v knihovně za účasti rodičů proběhlo pasování našich pěti prvňáčků na čtenáře. Děti zazpívaly , zahrály pohádku a předvedly v krátkých ukázkách, jak se naučily číst. Na památku všechny dostaly knihu Ondřeje Sekory Uprchlík na ptačím stromě.