Předvánoční posezení s cimbálovkou

V neděli 22.11.2015 v 16 hodin Vás zveme do klubovny DPS ( výtah k dispozici ) na posezení s krojovanou cimbálovou muzikou z Litovle. Hanácká mozeka už u nás účinkovala a její vystoupení bylo vřele přijato. Přijďte si poslechnout nefalšovanou hanáčtinu a připomenout si písničky, které si kdysi dávno zpívali naši předkové. Jste srdečně zváni, vstupné dobrovolné.

Už dvacátý osmý ročník podzimní výstavy KRÁSY PODZIMU můžete navštívit o tomto víkendu. V zasedací místnosti OÚ jsou připraveny pro vaše potěšení obrazy, šperky a drobné dekorace přerovské výtvarnice Pavlíny Filoušové a chryzantémy bochořského pěstitele Ing. Antonína Kubely. Na vernisáži 30.10. V 17 hodin vystoupí děti ze ZŠ, exponáty si můžete prohlédnout, případně zakoupit, i v sobotu 31.10.2015 od 15 do 18 hodin a v neděli 1.11. od 9 do 17 hodin.

Až půjdete na procházku, zastavte se, budete srdečně vítáni!

Další semestr VU3V

V úterý 6.10.2015 v 16,30 hodin v knihovně začíná další cyklus přednášek VU3V a tématem šesti podvečerů bude Historie odívání. Pokud vás toto téma zajímá, budete srdečně vítáni.

Setkání studentů VU3V

2.června se v knihovně setkali posluchači a přátelé při příležitosti předání Pamětních listů za poslední semestr. Našich 14 posluchačů se dohodlo na dalším tématu a začátku příštího semestru. Bude nás na podzim víc?

Pasování na čtenáře

1.června v knihovně za účasti rodičů proběhlo pasování našich pěti prvňáčků na čtenáře. Děti zazpívaly , zahrály pohádku a předvedly v krátkých ukázkách, jak se naučily číst. Na památku všechny dostaly knihu Ondřeje Sekory Uprchlík na ptačím stromě.

První promoce na VU3V

Jako první na přerovském okrese 7 studentů bochořského střediska promovalo na VU3V. 13. května se slavnostního předávání diplomů v Praze na Zemědělské univerzitě zúčastnilo 9 posluchačů a následná procházka barokní Prahou byla velmi příjemná.

Hodová výstava

Srdečně zveme všechny na vernisáž hodové výstavy, která se koná v pátek 1.5.2015 v 17 hodin v zasedací místnosti OÚ. Obrazy přerovského pedagoga a výtvarníka Josefa SPÁČILA ( zemřel 1983) a drobné dekorační předměty přerovské výtvarnice Pavlíny FILOUŠOVÉ si budete moci prohlédnout také v sobotu a v neděli. Vernisáž nám zpříjemní vystoupení dětí z naší ZŠ pod vedením paní učitelky Bartošové. Těšíme se na Vaši účast.

VU3V -Zahájení dalšího semestru

V úterý 3. února 2015 začínáme v knihovně s další serií přednášek, tentokrát na téma BAROKNÍ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH.

První přednáška, která začíná v 16,30 hodin, je n e z á v a z n á   a  b e z p l a t n á, teprve po jejím shlédnutí se můžete rozhodnout, zda se ke studiu přihlásíte. Je nás dvanáct, budete další ?

Krásné vánoce!

Posledním dnem v letošním roce, kdy si můžete přijít vypůjčit knihy, bude 22.prosinec a pak se uvidíme až v pondělí 5. ledna 2015. Všem našim čtenářům děkuji za přízeň, kterou nám letos věnovali a přeji jim i jejich rodinám krásné a pohodové svátky. Do nového roku 2015 pak hodně zdraví i duševní svěžesti a hodně dobrého čtení!

VU3V- závěrečná přednáška zimního semestru

Dne 9.12.2014 12 účastníků Univerzity třetího věku ukončilo semestr a domluvilo se na tématu dalších přednášek. Tentokrát to bude téma Barokní architektura v Čechách a začínat budeme 3. února 2015. Přidáte se?