Vánoční koncert

Vánoční koncert v DPS se koná ve středu 21.12.2016 v 15 hodin. Účinkuje studentka Hanička KOSKOVÁ z Opavy, která se svým akordeonem přijede navodit slavnostní vánoční náladu a třeba nás překvapí i něčím navíc.... Jste všichni srdečně zváni !

Galerie KNIHOVNA

Výstava obrazů akad. malířky Evy Siblíkové - Chmelařové byla ukončena a nyní se můžete přijít podívat na fotografie zrcadlových mozaik dekoračního malíře Antonína Flasara. A okna knihovny zdobí nejen práce dětí ze školy a školky, ale také OBRÁZKY PRO RADOST Zdeňka Dočkala. Můžete si v klidu vychutnat, co umí vytvořit bochořští občané.

XXIX. ročník výstavy Krásy podzimu se nesl příjemným spojením dokonalého zpracování skla a vlny paní Jarmilou Jersákovou z Brna. Šperky, mísy všech druhů a barev, sklenění ptáčci na zavěšení i jako zápichy, barevné, vlnou malované klobouky i šití " mazlíčci" s roztomilým kukučem, to všechno bylo předmětem obdivu návštěvníků výstavy a v pondělí také všech dětí ze školy i školky. Tyto exponáty doplňovaly fotografie zrcadlových mozaik bochořského dekoračního malíře Antonína Flasara. A chryzantémy? Jako vždy plno barev, velikostí a vůní ! Pane Antoníne Kubelo, vřelý dík!

Univerzita třetího věku

V úterý 4.10.2016 začíná další semestr VÚ3V. Tentokrát jsou pro Vás připraveny dva kurzy. V 15 hodin začíná přednáška na téma OBKLOPENI TEXTILEM, a v 16.30 hodin třetí pokračování cyklu DĚJINY ODĚVNÍ KULTURY.

Jako vždy je první hodina n e z á v a z n á  a  b e z p l a t n á.

Pokud Vás tato témata zaujmou, jste srdečně vítáni!

Výměna cirkulačního souboru

V prvním říjnovém týdnu proběhne cirkulace výměnných knižních souborů.

Prosíme  všechny čtenáře, kteří mají u sebe knihy označené  ž l u t ý m proužkem, aby je odevzdali nejpozději v pondělí 3.10.

Výměna cirkulačního souboru

Upozorňujeme čtenáře, že v úterý 5.4. proběhla výměna cirkulačního souboru a že jsou tedy pro Vás připraveny nové tituly. Srdečně se těšíme na Vaši návštěvu!

Další semestr VU3V

V úterý 2.2.2016 v 16,30 hodin začíná v knihovně další semestr VU3V.

Pokračujeme v tématu o historii odívání v 15.-19. století.

První přednáška je jako vždy  b e z p l a t n á  a  n e z á v a z n á.

Přijďte za námi, třeba se Vám to bude líbit!

Promoce v Praze

Tři z našich posluchačů VU3V obdrží v úterý 26.1.2016 v aule Zemědělské univerzity v Praze při slavnostní promoci osvědčení o absolutoriu. Je to už druhá promoce našich studentů. Při tomto zájezdu do Prahy navštívíme Klementinum. Přidáte se ? Informace v knihovně.

Veselé vánoce!

Vážení čtenáři, ráda bych vám všem poděkovala za Vaši přízeň, popřála hezké vánoční svátky a v novém roce 2016 kromě zdraví  a pohody také dost času na dobrou knihu.

Letos si můžete knihy vypůjčit ještě v pondělí 21.12. a pak se s Vámi rády uvidíme v pondělí 4.1.2016.

Šťastné svátky všem !!!

Předvánoční posezení s cimbálovkou

V neděli 22.11.2015 v 16 hodin Vás zveme do klubovny DPS ( výtah k dispozici ) na posezení s krojovanou cimbálovou muzikou z Litovle. Hanácká mozeka už u nás účinkovala a její vystoupení bylo vřele přijato. Přijďte si poslechnout nefalšovanou hanáčtinu a připomenout si písničky, které si kdysi dávno zpívali naši předkové. Jste srdečně zváni, vstupné dobrovolné.