VU3V

Mistři evropského barokního malířství a Kouzelná geometrie jsou názvy dalších přednášek VU3V. Vzhledem k současné situaci je studium i nadále individuální.2.2.2021 v 16 hod je ale nezbytné v knihovně podepsat závaznou přihlášku.

Leden 2021 v knihovně

Knihovna je zatím vzhledem k epidemiologické situaci zavřena. Po obnovení běžného stavu Vás ve čtvrtek bude očekávat nová knihovnice,

Mgr. Věra Baďurová, v době od 17 do 19 hodin.

Poděkování

Vážení čtenáři, chtěla bych Vám oznámit, že v prosinci 2020 skončila svou knihovnickou činnost po 25 letech kolegyně Zita Vlčková. Ráda bych jí i touto cestou poděkovala za vstřícnost, ochotu a příjemnou spolupráci a popřála jí hodně zdraví a spokojenosti do dalších let. Děkuji, Zito!

Přání všeho nejlepšího

Vážení čtenáři, ráda bych vám všem poděkovala za Vaši přízeň v letošním nelehkém roce a popřála Vám spokojené prožití Vánoc. Do nového roku přeji hlavně zdraví a trpělivost. Knihovnu otevřeme v lednu, pokud nám to situace dovolí. Snad ten příští rok bude optimističtější, než ten letošní, a snad budeme mít více příležitostí se setkávat.

Knihovna opět otevřena!

Od pondělí 23.11.2020 si opět můžete přijít do naší knihovny půjčovat knihy. Prosíme o roušky, rozestupy a desinfekci.

V knihovně si můžete prohlédnout výstavku drobností, které můžete i  zakoupit jako dárky k vánocům

Uzavření knihovny

V souvislosti s nařízením vlády v mimořádné situaci je opět s platností od 21.října 2020 knihovna do odvolání UZAVŘENA.

Půjčování knih o prázdninách

Po dobu prázdnin bude knihovna otevřena každé pondělí v době od 17 do 19 hodin

Výlet do Kroměříže

Ve středu 17. 6. 2020 navštívilo 7 posluchaček VU3V Květnou zahradu v Kroměříži. Založení libosadu a postavení rotundy i kolonády s bohatou barokní sochařskou výzdobou bylo jedním z témat, kterými jsme se v nedávné době při studiu zabývali. Procházka se i díky pěknému počasí vydařila.

P1010909.JPGP1010917.JPG

Pasování na čtenáře

V úterý 16. 6. 2020 dostalo našich jedenáct prvňáčků spolu s knihou svůj první průkaz čtenáře. I když letos děti vzhledem k situaci s koronavirem si školy moc neužily, přesto všem přítomným předvedly, že čtení i v domácích podmínkách věnovaly velkou pozornost.

P1010905.JPGP1010907.JPG

Co víme o naší obci....

V pátek 12. 6. 2020 navštívily děti 2. a 3. třídy v doprovodu dvou paní učitelek knihovnu a povídali jsme si o historii naší vesnice. Děti reagovaly spontánně, některé věci pro ně byly nové, ale je vidět, že jak v některých rodinách, tak ve škole se o tom, jak se dříve v obci žilo, povídá. Slíbili jsme si po prázdninách pokračování.