Krásné svátky!

Vánoce plné pohody, klidu, spokojenosti a kvalitního čtení všem našim návštěvníkům přejí knihovnice, které se Vám budou letos naposledy věnovat v pondělí 23.12. a pak až 6.1.2014!

Adventní koncert a výstava obrázků Zdeňka Dočkala

V sobotu 21.12.2013 si můžete udělat příjemné odpoledne s cimbálovou muzikou Hanácká mozeka z Litovle a s poetickými obrázky bochořského amatérského výtvarníka Zdenka Dočkala. Rádi Vás přivítáme v DPS v klubovně ve druhém poschodí - výtah k dispozici - ve 14 hodin. Koledy a hanácké písničky, které dnes už moc často neslyšíme, nám všem určitě navodí tu příjemnou atmosféru Vánoc. Uděláte si čas?

Máte zájem?

V sobotu 9.11 2013 v době od 14 do 16 hodin si můžete za symbolickou 1 Kč vybrat cokoliv z několika set vyřazených knih a knih, které byly místní knihovně darovány. Doufáme, že knihy se dostanou ke čtenářům a nebudou muset být zlikvidovány. máte zájem? Budete vítáni!

Výstava, zahájená 1.11.2013 v 17 hodin za přítomnosti obou autorek vystavovaných exponátů, Ing. arch. Dagmar Pechmanové ( obrazy, malované hedvábí) a její dcery BcA. Ivy Návojské Pechmanové (designové šperky) z Brna a jediného vystavovatele chryzantém Ing, Antonína Kubely, byla příjemným zpestřením deštivých dnů. Úsměvnou náladu už přineslo vystoupení dětí základní školy a příjemná atmosféra vydržela po celou dobu velmi hojně navštívené vernisáže. Pokud jste u toho nebyli a máte zájem se podívat, co se dělo, fotografie z této akce najdete ve fotogalerii obce

Zahájení dalšího semestru VU3V

V úterý 8.10.2013 v 15 hodin začíná další cyklus přednášek na téma OSOBNÍ FINANCE. Tentýž den v 16.30 hodin zahajuje i cyklus přednášek na téma ŽIVOT A DÍLO MICHELANGELA BUONARROTI. Zaujalo Vás některé z témat? Přijďte a poslechněte si nezávazně a bezplatně první lekci, pak se můžete rozhodnout, zda stojí za to pokračovat. Pokud chcete podrobnější informace, přijďte kterékoliv pondělí do knihovny, ráda zodpovím všechny Vaše dotazy.

Posezení studentů VU3V v knihovně

Ve čtvrtek 27.6.2013 v 17 hodin se posluchači VU3V sejdou k přátelskému posezení. Přidá se někdo? Všichni, kdo máte chuť s námi od října sledovat přednášky, jste srdečně zváni!

Pěkná chvilka s harmonikou

Zveme všechny, kdo si rádi zazpívají nebo poslechnou pěknou písničku, ve čtvrtek 27. června 2013 v 16 hodin do klubovny DPS. Pan harmonikář Vám zahraje i na přání!

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu 5.6.2013 v 16 hodin v knihovně budou dětem z první třídy naší ZŠ po jejich kulturním vystoupení předány první čtenářské průkazy a kniha, dárek od obce Bochoř.

Ukončení letního semestru VU3V

V úterý 4.6.2013 v 16.30 hodin bude předáním Pamětních listů a společnou besedou ukončen letní semestr. Kdokoliv přijde v tuto dobu do knihovny a bude mít zájem o informace k dalšímu pokračování studia, bude srdečně vítán!

Závěrečný seminář VU3V

Závěrečný seminář s předáním Pamětních listů se bude konat 21.5.2013 v sokolovně v Kojetíně od 10.30 hodin. Semináře se zúčastní i paní Klára Nehodová, vedoucí celého projektu.

1 3Starší

Virtuální Univerzita třetího věku

Posluchači úspěšně ukončili 2. semestr a dohodli se, že další přednášky, které začnou 8. října 2013, budou na téma OSOBNÍ FINANCE.

Pokud máte chuť a zájem, můžete se i Vy připojit!

Pro bližší informace si můžete přijít kdykoliv do zahájení nového kurzu do knihovny.

Hodová výstava

Všichni jste srdečně zváni na výstavu o dekoračním malířství první poloviny minulého století. Ukázky nejrůznějších technik a dalších zajímavostí o řemesle, které má dnes už úplně jinou podobu, najdete v pracích bochořského malíře Antonína Flasara.

Vernisáž za účasti dětí z naší MŠ začíná v pátek 3.5.2013 v 17 hodin.

Výstavu si můžete prohlédnout také v sobotu 4.5. od 15 do 18 hodin a v neděli 5.5. od 9 do 17 hodin

Novinky v knihovně

Od pondělí 8. dubna 2013 budou čtenářům k dispozici knihy z nového cirkulačního