Stěhování knihovny

Vážení čtenáři, od 31.7.2018 začalo stěhování knihovny do nových prostor ve zrekonstruovaném domě v parku za lázněmi. V srpnu tedy nelze půjčovat knihy. O otevření nové knihovny budete informováni obecním rozhlasem a těmito stránkami. Doufáme, že si užijete i bez našich knih krásný srpen a že se k nám v září rádi podíváte, ať už jako čtenáři či jako posluchači VU3V. Budeme se na Vás v nových prostorách těšit!

Promoce posluchačů VU3V v Praze

V pondělí 14.5.2018 pořádá knihovna zájezd do Prahy na promoci šesti posluchačů našeho konzultačního střediska. Protože obě knihovnice z tohoto důvodu nebudou přítomny, knihovna bude v pondělí 14.5. zavřena.

Hodová výstava

Letošní hodová výstava byla věnována fotografiím paní Marie Pospíšilové, která v květnu oslaví významné životní jubileum. Její fotografie květů, snímky z okolí Bochoře i srovnání starých a nových bochořských zákoutí a také dokumentární fotografie o dění v obci vzbudily velký kladný ohlas. Velký zájem byl také o Úterskou keramiku Stanislavy Tučkové. Vystoupení dětí z naší ZŠ na vernisáži přispělo k pohodovému zahájení letošních hodových oslav.

Výměna cirkulačních souborů

Od čtvrtka 5.4.2018 si čtenáři mohou vybrat knihy z nového cirkulačního souboru.

Březen - měsíc knihy

Každý pátek v březnu se žáci 4. a 5. ročníku naší základní školy sešli v knihovně při povídání o bajkách, pověstech i mýtech. Všechny ročníky se pak při Andersenové noci v knihovně vystřídaly. Ti menší si poslechli Povídání o pejskovi a kočičce pana Čapka a pohádku pana Andersena, ti starší se něco dozvěděli o knihách Jaroslava Foglara a podívali se na film Záhada hlavolamu. A pak si všichni užili společné spaní ve škole.....

Úterní povídání s historií

I pro letošní předjaří máme pro Vás připravenu přednášku, tentokrát O počátcích vzdělávání českých žen ( Americký klub dam, Vojta Náprstek). Přednáší paní Stanislava Puppová v úterý v knihovně,začátek v 17 hodin. Zveme všechny, koho by toto téma mohlo zajímat.

Virtuální univerzita třetího věku

V úterý 6.2.2018 v 16,30 hodin začínají přednášky dalšího semestru VU3V. Zveme všechny seniory, pro které by bylo téma České dějiny a jejich souvislosti zajímavé. První přednáška je, jako vždy b e z p l a t n á a n e z á v a z n  á. Těšíme se na Vás!

Přání spokojených svátků

Vážení čtenáři, přejeme Vám i Vašim rodinám pokojné Vánoce a v novém roce 2018 hodně zdraví, klidu a pohody.

Těšíme se na Vás od 4.1.2018!

Vaše knihovnice

Adventní setkání se souborem HANÁ

V neděli 3.12.2017 v 16 hodin se můžete přijít potěšit hanáckými písničkami, kroji i tancem do klubovny DPS. Soubor HANÁ z Přerova se postará o to, abyste v první adventní neděli měli příjemnou hodinku. Jste srdečně zváni ! Vstupné dobrovolné.

30 let výstav KRÁSY PODZIMU

Už po třicáté pro Vás připravujeme podzimní výstavu, tentokrát jako vzpomínku a ohlédnutí za předchozími ročníky. Na fotografiích si můžete připomenout doby dávno minulé, uvidět obličeje, které už nejsou mezi námi a případně žasnout, jak jsme tehdy byli mladí.... Připomeneme si v malých ukázkách, co a kdo všechno za ta léta vystavoval, opět budeme obdivovat krásu chryzantém, které s láskou stále pěstuje Ing. Antonín KUBELA a pokud si budete chtít udělat radost, můžete si koupit šperky pražské výtvarnice Ireny Veselé Rendlové. Hlavním lákadlem ale určitě budou KLOBOUKY Barbory SEMERÁDOVÉ z Kutné Hory. Vernisáž je jako vždy v pátek, tentokrát 27.10.2017 v 17 hodin, výstavu můžete navštívit také v sobotu 28.10. od 15 do 18 hodin a v neděli 29.10. od 9 do 17 hodin. Udělejte si chvilku pro vzpomínání i pro radost z podzimních krás.