Úterní povídání s historií

Další přednáška z naší historie se bude konat v úterý 21.3.2017 v 16,30 hod, tentokrát na téma RUKOPISY KRÁLOVODVORSKÝ A ZELENOHORSKÝ a s nimi spojené události. Minule nás bylo 14, připojíte se tentokrát i Vy?

Spolupráce s mateřskou školou

Ve středu 8.3.2017 navštívilo 28 dětí a dvě paní učitelky z místní MŠ knihovnu. Děti si knihovnu prohlédly a protože většina z nich byla v našich prostorách poprvé, zajímaly je hlavně bohatě ilustrované knihy. Povídali jsme si o tom, jak vlastně kniha vzniká a výrobní postup až k zařazení do knižního fondu naší knihovny. Dívaly se, jak se knihy půjčují a paní učitelky si odnesly 4 knížky, ze kterých budou dětem před spaním číst.

Úterní povídání s historií

Přednáška na téma SLAVNÉ A ZAJÍMAVÉ ŽENY ČESKÉ HISTORIE se bude konat v úterý 7. března 2017 v 16,30 hodin v knihovně. Pokud máte čas a zajímá Vás historie, budete srdečně vítáni!

Další semestr VU3V

31.1.2017 v 16,30 hodin začínáme s další sérií přednášek, tentokrát na téma

ČESKÉ DĚJINY A JEJICH SOUVISLOSTI.

V šesti přednáškách budeme sledovat nejstarší dobu na našich územích až do 14. století. Jako vždy je první přednáška b e z p l a t n á  a   n e z á v a z n á. Pokud Vás naše historie zajímá, budete srdečně vítáni. A pokud chcete vědět více o podmínkách studia, stavte se v knihovně, Vaše dotazy budou určitě zodpovězeny.

Vánoční koncert

Vánoční koncert v DPS se koná ve středu 21.12.2016 v 15 hodin. Účinkuje studentka Hanička KOSKOVÁ z Opavy, která se svým akordeonem přijede navodit slavnostní vánoční náladu a třeba nás překvapí i něčím navíc.... Jste všichni srdečně zváni !

Galerie KNIHOVNA

Výstava obrazů akad. malířky Evy Siblíkové - Chmelařové byla ukončena a nyní se můžete přijít podívat na fotografie zrcadlových mozaik dekoračního malíře Antonína Flasara. A okna knihovny zdobí nejen práce dětí ze školy a školky, ale také OBRÁZKY PRO RADOST Zdeňka Dočkala. Můžete si v klidu vychutnat, co umí vytvořit bochořští občané.

XXIX. ročník výstavy Krásy podzimu se nesl příjemným spojením dokonalého zpracování skla a vlny paní Jarmilou Jersákovou z Brna. Šperky, mísy všech druhů a barev, sklenění ptáčci na zavěšení i jako zápichy, barevné, vlnou malované klobouky i šití " mazlíčci" s roztomilým kukučem, to všechno bylo předmětem obdivu návštěvníků výstavy a v pondělí také všech dětí ze školy i školky. Tyto exponáty doplňovaly fotografie zrcadlových mozaik bochořského dekoračního malíře Antonína Flasara. A chryzantémy? Jako vždy plno barev, velikostí a vůní ! Pane Antoníne Kubelo, vřelý dík!

Univerzita třetího věku

V úterý 4.10.2016 začíná další semestr VÚ3V. Tentokrát jsou pro Vás připraveny dva kurzy. V 15 hodin začíná přednáška na téma OBKLOPENI TEXTILEM, a v 16.30 hodin třetí pokračování cyklu DĚJINY ODĚVNÍ KULTURY.

Jako vždy je první hodina n e z á v a z n á  a  b e z p l a t n á.

Pokud Vás tato témata zaujmou, jste srdečně vítáni!

Výměna cirkulačního souboru

V prvním říjnovém týdnu proběhne cirkulace výměnných knižních souborů.

Prosíme  všechny čtenáře, kteří mají u sebe knihy označené  ž l u t ý m proužkem, aby je odevzdali nejpozději v pondělí 3.10.

Výměna cirkulačního souboru

Upozorňujeme čtenáře, že v úterý 5.4. proběhla výměna cirkulačního souboru a že jsou tedy pro Vás připraveny nové tituly. Srdečně se těšíme na Vaši návštěvu!