Půjčovní doba o prázdninách

V červenci a srpnu bude knihovna otevřena jednou týdně, a to v pondělí od17 do 19 hodin. Po ukončení půjčování budou knihovnice připraveny podle zájmu návštěvníků promítnout filmový dokument o pokoření kanálu La Manche Františkem Venclovským  před padesáti lety.

50 let od zdolání kanálu La Manche prvním československým občanem Františkem Venclovským

V sobotu 19.6.2021 jste srdečně zváni do knihovny a přilehlého parku na slavnostní odpoledne s hudbou, soutěžemi a  odhalením pamětní desky čestnému občanu Bochoře, panu Františkovi Venclovskému. V knihovně si můžete prohlédnout vyznamenání, diplomy, plakety a řadu fotografií tohoto mimořádného sportovce. Výstava bude přístupna do konce července v půjčovní době knihovny. Přejeme příjemný zážitek!

Pasování na čtenáře

Od 10.6.2021 má naše knihovna 8 nových čtenářů , letošních prvňáčků. Děti soustředěně předvedly, že čtení, i přes letošní komplikovanou výuku, zvládly na výbornou, převzaly si průkaz čtenáře a knihu a společně jsme v knihovně strávili pěknou hodinku. Velký dík paní učitelce Daně Trnkalové!

P1011169.JPGP1011161.JPG

Hody v knihovně

V neděli 2.5.2021 po pietním aktu u pomníku padlých vás rádi uvítáme v knihovně, kde si můžete prohlédnout výstavku fotografií, připomínající 35. výročí pořádání výstav výtvarných prací. K výzdobě knihovny přispěly i děti z naší ZŠ. Přijďte si v neděli mezi 10 12 hodinou připomenout, že jsou v Bochoři hody!

Návod na on-line objednávání Odložení z poličky

Čtenáři mají nyní možnost si nově objednávat z kompletního katalogu naší knihovny v pohodlí domova. Je  však nezbytné mít na svém čtenářském kontu zadanou platnou e-mailovou adresu, aby bylo možno zaslat zprávu o možnosti vyzvednutí. Její doplnění lze udělat pouze v knihovně.

Návod:

1.  www.knihovnaprerov.cz

2.  katalog

3.  on-line katalog Tritius

4.  výběr katalogů

5.  Bochoř

Návod na registraci na stránce katalogu Bochoř :

1. přihlášení
  2. čtenářské číslo - šestimístné číslo Vašeho čtenářského průkazu. U starších průkazek, které mají  kratší číslo, je nutné přidat předčíslí 525, ( PŘÍKLAD - 525150)
  3. PIN  - datum narození ve tvaru  RRMMDD  -  RRrok,MMměsíc, DDden
  4. Pro rezervaci vybrané knihy klik na ZÍSKAT a následně ODLOŽIT Z POLIČKY

Otevření knihovny 1. března 2021

Podle usnesení vlády  zahajujeme dne 1.3.2021 půjčování knih v naší knihovně pouze přes výdejní okénko za použití respirátorů a s dodržením dalších hygienických opatření.

VU3V

Mistři evropského barokního malířství a Kouzelná geometrie jsou názvy dalších přednášek VU3V. Vzhledem k současné situaci je studium i nadále individuální.2.2.2021 v 16 hod je ale nezbytné v knihovně podepsat závaznou přihlášku.

Leden 2021 v knihovně

Knihovna je zatím vzhledem k epidemiologické situaci zavřena. Po obnovení běžného stavu Vás ve čtvrtek bude očekávat nová knihovnice,

Mgr. Věra Baďurová, v době od 17 do 19 hodin.

Poděkování

Vážení čtenáři, chtěla bych Vám oznámit, že v prosinci 2020 skončila svou knihovnickou činnost po 25 letech kolegyně Zita Vlčková. Ráda bych jí i touto cestou poděkovala za vstřícnost, ochotu a příjemnou spolupráci a popřála jí hodně zdraví a spokojenosti do dalších let. Děkuji, Zito!

Přání všeho nejlepšího

Vážení čtenáři, ráda bych vám všem poděkovala za Vaši přízeň v letošním nelehkém roce a popřála Vám spokojené prožití Vánoc. Do nového roku přeji hlavně zdraví a trpělivost. Knihovnu otevřeme v lednu, pokud nám to situace dovolí. Snad ten příští rok bude optimističtější, než ten letošní, a snad budeme mít více příležitostí se setkávat.