Zavřeno

Ve čtvrtek 22.11.2018 bude knihovna zavřena, pracovníci Městské knihovny v Přerově v těchto dnech provádějí revizi knižního fondu.

Letošní výstava Krásy podzimu, pořádaná ve dnech 2.-5.11.2018 netradičně v "Býčárně" měla velký ohlas.13 bochořských občanů ochotně předvedlo své schopnosti a umožnilo velkému počtu návštěvníků pokochat se nádherně zdobenými perníky, půvabnými obrázky, dokonalými fotografiemi, velmi žádanými  korálkovými i smaltovanými šperky, zajímavými plstěnými doplňky, originální keramikou, šitými polštářky, nádherným pracným paličkováním, košíkům z pedigu i drátu a modely lodí, na kterých byly odpracovány s maximální pečlivostí pro detail tisíce hodin. Celou atmosféru doladily svou vůní a velkou škálou barev i tvarů nejkrásnější podzimní květiny - chryzantémy. Děti ZŠ i MŠ , které výstavu navštívily v rámci vyučování, si určitě odnesly velký zážitek po předvedení funkčnosti kormidla i lodních šroubů stavitelem modelů, panem Oldřichem Matušincem. Děkuji všem, kteří se aktivně zapojili do letošních příprav výstavy a přeji jim, aby měli na své koníčky dost času a zdraví a mohli dál dávat ostatním radost.

Druhé téma VU3V

Na žádost stávajících posluchačů VU3V bylo zpřístupněno další téma - LIDSKÉ ZDRAVÍ. První přednáška je v úterý 16.10. v 15:15 hodin, bezplatná a nezávazná. Senioři, jste vítáni!

Podzimní semestr VU3V

V úterý 2. října v 16:30 hodin v knihovně začínají přednášky dalšího semestru VU3V na téma Cestování - co jste možná nevěděli. První přednáška je, jako vždy, nezávazná a bezplatná. Přijdete?

Slavnostní otevření nové knihovny

Vážení čtenáři,

v pátek 7.9.2018 v 15,30 hodin jste srdečně zváni na slavnostní otevření nové obecní knihovny v parku za lázněmi.

Od pondělí 10.9. tak zahajujeme běžný provoz, tj. pondělí 17 - 19 hodin a čtvrtek 15 - 17 hodin.

Na všechny se těšíme!

Stěhování knihovny

Vážení čtenáři, od 31.7.2018 začalo stěhování knihovny do nových prostor ve zrekonstruovaném domě v parku za lázněmi. V srpnu tedy nelze půjčovat knihy. O otevření nové knihovny budete informováni obecním rozhlasem a těmito stránkami. Doufáme, že si užijete i bez našich knih krásný srpen a že se k nám v září rádi podíváte, ať už jako čtenáři či jako posluchači VU3V. Budeme se na Vás v nových prostorách těšit!

Promoce posluchačů VU3V v Praze

V pondělí 14.5.2018 pořádá knihovna zájezd do Prahy na promoci šesti posluchačů našeho konzultačního střediska. Protože obě knihovnice z tohoto důvodu nebudou přítomny, knihovna bude v pondělí 14.5. zavřena.

Hodová výstava

Letošní hodová výstava byla věnována fotografiím paní Marie Pospíšilové, která v květnu oslaví významné životní jubileum. Její fotografie květů, snímky z okolí Bochoře i srovnání starých a nových bochořských zákoutí a také dokumentární fotografie o dění v obci vzbudily velký kladný ohlas. Velký zájem byl také o Úterskou keramiku Stanislavy Tučkové. Vystoupení dětí z naší ZŠ na vernisáži přispělo k pohodovému zahájení letošních hodových oslav.

Výměna cirkulačních souborů

Od čtvrtka 5.4.2018 si čtenáři mohou vybrat knihy z nového cirkulačního souboru.

Březen - měsíc knihy

Každý pátek v březnu se žáci 4. a 5. ročníku naší základní školy sešli v knihovně při povídání o bajkách, pověstech i mýtech. Všechny ročníky se pak při Andersenové noci v knihovně vystřídaly. Ti menší si poslechli Povídání o pejskovi a kočičce pana Čapka a pohádku pana Andersena, ti starší se něco dozvěděli o knihách Jaroslava Foglara a podívali se na film Záhada hlavolamu. A pak si všichni užili společné spaní ve škole.....