Leden 2021 v knihovně

Knihovna je zatím vzhledem k epidemiologické situaci zavřena. Po obnovení běžného stavu Vás ve čtvrtek bude očekávat nová knihovnice,

Mgr. Věra Baďurová, v době od 17 do 19 hodin.

Poděkování

Vážení čtenáři, chtěla bych Vám oznámit, že v prosinci 2020 skončila svou knihovnickou činnost po 25 letech kolegyně Zita Vlčková. Ráda bych jí i touto cestou poděkovala za vstřícnost, ochotu a příjemnou spolupráci a popřála jí hodně zdraví a spokojenosti do dalších let. Děkuji, Zito!

Přání všeho nejlepšího

Vážení čtenáři, ráda bych vám všem poděkovala za Vaši přízeň v letošním nelehkém roce a popřála Vám spokojené prožití Vánoc. Do nového roku přeji hlavně zdraví a trpělivost. Knihovnu otevřeme v lednu, pokud nám to situace dovolí. Snad ten příští rok bude optimističtější, než ten letošní, a snad budeme mít více příležitostí se setkávat.

Knihovna opět otevřena!

Od pondělí 23.11.2020 si opět můžete přijít do naší knihovny půjčovat knihy. Prosíme o roušky, rozestupy a desinfekci.

V knihovně si můžete prohlédnout výstavku drobností, které můžete i  zakoupit jako dárky k vánocům

Uzavření knihovny

V souvislosti s nařízením vlády v mimořádné situaci je opět s platností od 21.října 2020 knihovna do odvolání UZAVŘENA.

Půjčování knih o prázdninách

Po dobu prázdnin bude knihovna otevřena každé pondělí v době od 17 do 19 hodin

Výlet do Kroměříže

Ve středu 17. 6. 2020 navštívilo 7 posluchaček VU3V Květnou zahradu v Kroměříži. Založení libosadu a postavení rotundy i kolonády s bohatou barokní sochařskou výzdobou bylo jedním z témat, kterými jsme se v nedávné době při studiu zabývali. Procházka se i díky pěknému počasí vydařila.

P1010909.JPGP1010917.JPG

Pasování na čtenáře

V úterý 16. 6. 2020 dostalo našich jedenáct prvňáčků spolu s knihou svůj první průkaz čtenáře. I když letos děti vzhledem k situaci s koronavirem si školy moc neužily, přesto všem přítomným předvedly, že čtení i v domácích podmínkách věnovaly velkou pozornost.

P1010905.JPGP1010907.JPG

Co víme o naší obci....

V pátek 12. 6. 2020 navštívily děti 2. a 3. třídy v doprovodu dvou paní učitelek knihovnu a povídali jsme si o historii naší vesnice. Děti reagovaly spontánně, některé věci pro ně byly nové, ale je vidět, že jak v některých rodinách, tak ve škole se o tom, jak se dříve v obci žilo, povídá. Slíbili jsme si po prázdninách pokračování.

Otevření knihovny po koronaviru

Vážení čtenáři,

od pondělí 27. 4. 2020 podle rozhodnutí vlády můžeme začít znovu poskytovat naše služby. Rády Vás uvítáme jako vždy v pondělí a ve čtvrtek, výpůjční hodiny zůstávají nezměněny. Zároveň prosím naše čtenáře, kteří u sebe mají knihy z cirkulačního souboru, aby je přinesli co nejdříve. Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.