KRÁSY PODZIMU

XXXIII. ročník podzimní výstavy Krásy podzimu představí práce nových členů kojetínské tvůrčí skupiny Signál 64 a připomene i díla výtvarníků již nežijících. První výstavu této skupiny v Bochoři jsme viděli už v roce 1987, pak následovalo několik autorských výstav. Po 34 letech tak máme možnost vidět obrazy, fotografie, šperky i keramiku téměř všech členů Signálu 64. Na vernisáži, která se koná v pátek 29.10.2021 v 17 hodin v bývalé knihovně u kostela, vystoupí kytarová skupina pod vedením pana Vařáka. Exponáty a spoustu krásných chryzantém Ing. Antonína Kubely si můžete prohlédnout i v sobotu 30.10 od 15 do 18 hodin a v neděli 31.10. od 9 do 17 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

4. a 5.třída ZŠ v knihovně

V pátek 15. října si děti z naší školy vypůjčily knihy, popovídali jsme si, obnovily si čtenářské průkazy a bylo vidět, že většina z nich má o čtení zájem. Domluvili jsme se, že takovéto schůzky se stanou pravidelnými. Velký dík paním učitelkám, že tato setkání iniciují !

Virtuální univerzita třetího věku

Zimní semestr začínáme v úterý 5. října 2021 v 16,30 hodin. Téma  Ikonografie a hagiografie bude prezentováno na společných přednáškách, druhé téma Historie odívání je určeno pro individuální studium. První přednáška je, jako vždy, nezávazná a bezplatná. Těšíme se na Vás!

Knihovna v novém školním roce

Po prázdninách, které měly jinou půjčovní dobu, se vracíme k běžnému provozu, to znamená, že otevřeno bude vždy v pondělí od 15 do 17 hodin a ve čtvrtek od 17 do 19 hodin. O prázdninách knihovnu několikrát navštívily děti z příměstského tábora, získali jsme několik nových čtenářů, výstavka pohlednic a dopisů Vás zavede z Bochoře do Aše a náš knižní fond se rozrostl o další nové tituly. Je z čeho vybírat, přijďte se přesvědčit!

Půjčovní doba o prázdninách

V červenci a srpnu bude knihovna otevřena jednou týdně, a to v pondělí od17 do 19 hodin. Po ukončení půjčování budou knihovnice připraveny podle zájmu návštěvníků promítnout filmový dokument o pokoření kanálu La Manche Františkem Venclovským  před padesáti lety.

50 let od zdolání kanálu La Manche prvním československým občanem Františkem Venclovským

V sobotu 19.6.2021 jste srdečně zváni do knihovny a přilehlého parku na slavnostní odpoledne s hudbou, soutěžemi a  odhalením pamětní desky čestnému občanu Bochoře, panu Františkovi Venclovskému. V knihovně si můžete prohlédnout vyznamenání, diplomy, plakety a řadu fotografií tohoto mimořádného sportovce. Výstava bude přístupna do konce července v půjčovní době knihovny. Přejeme příjemný zážitek!

Pasování na čtenáře

Od 10.6.2021 má naše knihovna 8 nových čtenářů , letošních prvňáčků. Děti soustředěně předvedly, že čtení, i přes letošní komplikovanou výuku, zvládly na výbornou, převzaly si průkaz čtenáře a knihu a společně jsme v knihovně strávili pěknou hodinku. Velký dík paní učitelce Daně Trnkalové!

P1011169.JPGP1011161.JPG

Hody v knihovně

V neděli 2.5.2021 po pietním aktu u pomníku padlých vás rádi uvítáme v knihovně, kde si můžete prohlédnout výstavku fotografií, připomínající 35. výročí pořádání výstav výtvarných prací. K výzdobě knihovny přispěly i děti z naší ZŠ. Přijďte si v neděli mezi 10 12 hodinou připomenout, že jsou v Bochoři hody!

Návod na on-line objednávání Odložení z poličky

Čtenáři mají nyní možnost si nově objednávat z kompletního katalogu naší knihovny v pohodlí domova. Je  však nezbytné mít na svém čtenářském kontu zadanou platnou e-mailovou adresu, aby bylo možno zaslat zprávu o možnosti vyzvednutí. Její doplnění lze udělat pouze v knihovně.

Návod:

1.  www.knihovnaprerov.cz

2.  katalog

3.  on-line katalog Tritius

4.  výběr katalogů

5.  Bochoř

Návod na registraci na stránce katalogu Bochoř :

1. přihlášení
  2. čtenářské číslo - šestimístné číslo Vašeho čtenářského průkazu. U starších průkazek, které mají  kratší číslo, je nutné přidat předčíslí 525, ( PŘÍKLAD - 525150)
  3. PIN  - datum narození ve tvaru  RRMMDD  -  RRrok,MMměsíc, DDden
  4. Pro rezervaci vybrané knihy klik na ZÍSKAT a následně ODLOŽIT Z POLIČKY

Otevření knihovny 1. března 2021

Podle usnesení vlády  zahajujeme dne 1.3.2021 půjčování knih v naší knihovně pouze přes výdejní okénko za použití respirátorů a s dodržením dalších hygienických opatření.