XXXVI. hodová výstava

Vernisáží v pátek 6.5., kdy vystoupí děti ZŠ, bude zahájena výstava ve staré knihovně u kostela. Jaro v Bochoři - to jsou fotografie paní Marie Pospíšilové. Hravá keramika Markéty Přibylové i šperky Ireny Rendlové, výtvarnic z Prahy, si určitě najdou také své obdivovatele. Výstava bude otevřena v sobotu 7.5. od 15 do 18 hodin a v neděli 8.5. od 9 do 17 hodin. Pondělní dopoledne je pak určeno školám. Všechny srdečně zveme!

Ukončení dalšího semestru VU3V

V dubnu ukončilo všech 16 posluchačů závěrečným testem další přednáškový cyklus. 12. května dvě posluchačky z našeho středu promují. Na promoci připravujeme zájezd do Prahy.

Spolupráce se školami

V dubnu navštívily knihovnu děti ze ZŠ i MŠ, byly při povídání o chodu knihovny i pohádkách velmi komunikativní, starší děti si vypůjčily oblíbenou četbu. Za to přinesly své výkresy, které si návštěvníci mohou v knihovně prohlédnout.

VU3V

úterý1.2.2022 začíná už jedenáctý rok výuky VU3V v naší knihovně. Seniorům budou nabídnuty dva kurzy.

DĚJINY ODÍVÁNÍ LET 1600 AŽ 1900 a GIAN LORENZO BERNINI - GENIUS EVROPSKÉHO BAROKA.

První přednáška Odívání začíná v 15 hodin, Bernini v 16,30 hodin.

Tyto první přednášky jsou, jako vždy, nezávazné a bezplatné.

Pokud Vás zajímá historie, architektura, sochařství a malířství XVII. až XIX. století, přijďte, určitě si přijdete na své.

KRÁSY PODZIMU

XXXIII. ročník podzimní výstavy Krásy podzimu představí práce nových členů kojetínské tvůrčí skupiny Signál 64 a připomene i díla výtvarníků již nežijících. První výstavu této skupiny v Bochoři jsme viděli už v roce 1987, pak následovalo několik autorských výstav. Po 34 letech tak máme možnost vidět obrazy, fotografie, šperky i keramiku téměř všech členů Signálu 64. Na vernisáži, která se koná v pátek 29.10.2021 v 17 hodin v bývalé knihovně u kostela, vystoupí kytarová skupina pod vedením pana Vařáka. Exponáty a spoustu krásných chryzantém Ing. Antonína Kubely si můžete prohlédnout i v sobotu 30.10 od 15 do 18 hodin a v neděli 31.10. od 9 do 17 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

4. a 5.třída ZŠ v knihovně

V pátek 15. října si děti z naší školy vypůjčily knihy, popovídali jsme si, obnovily si čtenářské průkazy a bylo vidět, že většina z nich má o čtení zájem. Domluvili jsme se, že takovéto schůzky se stanou pravidelnými. Velký dík paním učitelkám, že tato setkání iniciují !

Virtuální univerzita třetího věku

Zimní semestr začínáme v úterý 5. října 2021 v 16,30 hodin. Téma  Ikonografie a hagiografie bude prezentováno na společných přednáškách, druhé téma Historie odívání je určeno pro individuální studium. První přednáška je, jako vždy, nezávazná a bezplatná. Těšíme se na Vás!

Knihovna v novém školním roce

Po prázdninách, které měly jinou půjčovní dobu, se vracíme k běžnému provozu, to znamená, že otevřeno bude vždy v pondělí od 15 do 17 hodin a ve čtvrtek od 17 do 19 hodin. O prázdninách knihovnu několikrát navštívily děti z příměstského tábora, získali jsme několik nových čtenářů, výstavka pohlednic a dopisů Vás zavede z Bochoře do Aše a náš knižní fond se rozrostl o další nové tituly. Je z čeho vybírat, přijďte se přesvědčit!

Půjčovní doba o prázdninách

V červenci a srpnu bude knihovna otevřena jednou týdně, a to v pondělí od17 do 19 hodin. Po ukončení půjčování budou knihovnice připraveny podle zájmu návštěvníků promítnout filmový dokument o pokoření kanálu La Manche Františkem Venclovským  před padesáti lety.

50 let od zdolání kanálu La Manche prvním československým občanem Františkem Venclovským

V sobotu 19.6.2021 jste srdečně zváni do knihovny a přilehlého parku na slavnostní odpoledne s hudbou, soutěžemi a  odhalením pamětní desky čestnému občanu Bochoře, panu Františkovi Venclovskému. V knihovně si můžete prohlédnout vyznamenání, diplomy, plakety a řadu fotografií tohoto mimořádného sportovce. Výstava bude přístupna do konce července v půjčovní době knihovny. Přejeme příjemný zážitek!