Uzavření knihovny

V souvislosti s nařízením vlády v mimořádné situaci je opět s platností od 21.října 2020 knihovna do odvolání UZAVŘENA.

Půjčování knih o prázdninách

Po dobu prázdnin bude knihovna otevřena každé pondělí v době od 17 do 19 hodin

Výlet do Kroměříže

Ve středu 17. 6. 2020 navštívilo 7 posluchaček VU3V Květnou zahradu v Kroměříži. Založení libosadu a postavení rotundy i kolonády s bohatou barokní sochařskou výzdobou bylo jedním z témat, kterými jsme se v nedávné době při studiu zabývali. Procházka se i díky pěknému počasí vydařila.

P1010909.JPGP1010917.JPG

Pasování na čtenáře

V úterý 16. 6. 2020 dostalo našich jedenáct prvňáčků spolu s knihou svůj první průkaz čtenáře. I když letos děti vzhledem k situaci s koronavirem si školy moc neužily, přesto všem přítomným předvedly, že čtení i v domácích podmínkách věnovaly velkou pozornost.

P1010905.JPGP1010907.JPG

Co víme o naší obci....

V pátek 12. 6. 2020 navštívily děti 2. a 3. třídy v doprovodu dvou paní učitelek knihovnu a povídali jsme si o historii naší vesnice. Děti reagovaly spontánně, některé věci pro ně byly nové, ale je vidět, že jak v některých rodinách, tak ve škole se o tom, jak se dříve v obci žilo, povídá. Slíbili jsme si po prázdninách pokračování.

Otevření knihovny po koronaviru

Vážení čtenáři,

od pondělí 27. 4. 2020 podle rozhodnutí vlády můžeme začít znovu poskytovat naše služby. Rády Vás uvítáme jako vždy v pondělí a ve čtvrtek, výpůjční hodiny zůstávají nezměněny. Zároveň prosím naše čtenáře, kteří u sebe mají knihy z cirkulačního souboru, aby je přinesli co nejdříve. Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.

UZAVŘENÍ KNIHOVNY

Až do odvolání je od 16. 3. 2020  v souvislosti s mimořádnou situací KNIHOVNA ZAVŘENA A JSOU ZRUŠENY I PŘEDNÁŠKY VU3V.

Univerzita třetího věku

V úterý 1. 10. 2019 v 16:30 hodin začíná první přednáška VU3V na téma Klenoty barokního sochařství v českých zemích. Jako vždy je první přednáška bezplatná a nezávazná. Senioři, v knihovně Vám poskytneme bližší podrobnosti.

125 let knihovnictví v obci

V rámci oslav 725 let obce a dne otevřených dveří v obecních budovách 9. 6. 2019 bude otevřena také nová knihovna. Vzhledem k tomu, že i knihovnictví má v Bochoři významné výročí, a to 125 let od založení prvního čtenářského spolku Svornost v roce 1894, je pro zájemce připravena malá ukázka toho, jak to s půjčováním a evidencí knih bylo v minulosti. Kromě toho nabídneme návštěvníkům staré knihy (zadarmo), i nové tituly za zajímavé ceny. Je připravena i výstavka prací bochořských občanů - obrazy Vojtěcha Otty, fotografie Marie Pospíšilové, fotografie zrcadlových mozaik a nástěnného ornamentu Antonína Flasara, doplňky z korálků Světlany Kornelové a plstěné výrobky Valentiny Ščapové. Náhrdelníky, náramky, sponky i náušnice z korálků i plstěné tašky a bačkory jsou prodejné. Práce bochořských občanů budou v knihovně pro Vás  ještě několik týdnů, takže je můžete vidět kdykoliv v půjčovní době.

Pasování na čtenáře

Při květnovém pasování dostalo nový čtenářský průkaz a knihu všech osm našich prvňáčků. S paní učitelkou Danou Trnkalovou děti předvedly, jak zvládly čtení a pobavily rodiče i ostatní návštěvníky vtipným pásmem čtení a povídání.