125 let knihovnictví v obci

V rámci oslav 725 let obce a dne otevřených dveří v obecních budovách 9.6.2019 bude otevřena také nová knihovna. Vzhledem k tomu, že i knihovnictví má v Bochoři významné výročí, a to 125 let od založení prvního čtenářského spolku Svornost v roce 1894, je pro zájemce připravena malá ukázka toho, jak to s půjčováním a evidencí knih bylo v minulosti. Kromě toho nabídneme návštěvníkům staré knihy (zadarmo), i nové tituly za zajímavé ceny. Je připravena i výstavka prací bochořských občanů - obrazy Vojtěcha Otty, fotografie Marie Pospíšilové, fotografie zrcadlových mozaik a nástěnného ornamentu Antonína Flasara, doplňky z korálků Světlany Kornelové a plstěné výrobky Valentiny Ščapové. Náhrdelníky, náramky, sponky i náušnice z korálků i plstěné tašky a bačkory jsou prodejné. Práce bochořských občanů budou v knihovně pro Vás  ještě několik týdnů, takže je můžete vidět kdykoliv v půjčovní době.

Pasování na čtenáře

Při květnovém pasování dostalo nový čtenářský průkaz a knihu všech osm našich prvňáčků. S paní učitelkou Danou Trnkalovou děti předvedly, jak zvládly čtení a pobavily rodiče i ostatní návštěvníky vtipným pásmem čtení a povídání.

XXXIII. hodová výstava

Letošní hodová výstava je instalovaná v nově upravených prostorách staré knihovny a určitě se tam budete cítit dobře.

V pátek 3.5.2019 v 17 hodin na vernisáži si můžete prohlédnout obrazy Vlasty ŠVEJDOVÉ a mísy, šperky a zápichy ze skla Jarmily JERSÁKOVÉ. Účinkují děti ze ZŠ a účast přislíbily i obě autorky. Všechny exponáty jsou prodejné. Na výstavu můžete přijít také v sobotu 4.5. od 15 do 18 hodin, případně v neděli 5.5. od 9 do 17 hodin. Všichni jste srdečně zváni!

Noc s Andersenem

Podvečer Dne učitelů 28.3.2019 prožily děti ZŠ v knihovně s komiksy a zasmály se groteskám Pak už nastalo velké těšení na to nejdůležitější - spaní ve škole!

Prvňáčci poprvé v knihovně

V pátek 16.3.2019 navštívili žáci první třídy knihovnu, aby se s ní seznámili před pro ně důležitým dnem, kterým bude pasování na čtenáře. Děti si prošly knihovnu, prohlédly si fotografie Bochoře a pozorně prozkoumaly nástěnku, kde hledaly známé tváře svých starších spolužáků.Asi nám přibude čtenářů!

Návštěva z MŠ

Ve čtvrtek 7.3. navštívily knihovnu děti z MŠ. Některé byly v knihovně poprvé, ale všechny byly zvídavé a pozorné.

Zvlášť starší děti kromě knih zaujala výstavka prací žáků ZŠ a spontánně na nástěnce hledaly na fotografiích ty "své" kamarády. Ráda bych poděkovala paní učitelce Zdeňce Domanské za velkou vstřícnost nejen při téměř hodinové besedě s dětmi, ale také za pomoc s výzdobou knihovny právě pracemi našich nejmenších.

70 let nakladatelství Albatros

Albatros, dříve SNDK, slaví letos 70 let od svého vzniku. ZŠ se zapojila do soutěže, žáci pečlivě za vydatné spolupráce s pedagogy i rodiči vypracovali zadaných 10 úkolů a výsledky jejich práce si můžete prohlédnout na nástěnce v knihovně.

Druhé téma VU3V

Pro značný zájem otevíráme další přednášky na téma ČÍNSKÁ MEDICÍNA V NAŠÍ ZAHRÁDCE. Pokud máte chuť se zúčastnit, informujte se v knihovně,

Zavření knihovny ve čtvrtek 31.1.2019

Knihovna bude zavřena vzhledem k probíhající revizi knižního fondu.

Nový semestr VU3V

V úterý 29.1.2019 v 16,30 hodin začíná v knihovně další šestidílný cyklus přednášek na téma HUDEBNÍ NÁSTROJE.

První přednáška je, jako vždy, nezávazná a bezplatná!

Senioři, těšíme se na Vás!